British Suzuki Gala 2016 w Londynie

Posted on 4 kwietnia 2016

British Suzuki Gala 2016 w Londynie

W koncercie British Suzuki Gala w Royal Albert Hall w Londynie w wielkanocną niedzielę 27.03.2016 wzięło udział 1300 dzieci z 27 krajów, grających na 11 różnych instrumentach. W wielkim koncercie  uczestniczyło aż 11 uczniów z Muzycznego Zakątka oraz troje młodszych dzieci w sobotnim Playtogether w Royal College of Music. Podczas Gali na zmianę prezentowały się różne grupy instrumentów – od fletów prostych i mandolin, poprzez gitary, wiolonczele, harfy, altówki, kontrabasy, flety poprzeczne, fortepiany, aż po największe w Anglii organy. W wykonaniu skrzypków, których grupa była najliczniejsza, usłyszeliśmy nawet brawurowego Czardasza Montiego, czy trzecią część kultowego Koncertu Mendelssohna. Niektóre utwory zostały wykonane wspólnie przez różne grupy instrumentów. Występom towarzyszyła ponadto orkiestra, która wraz z tradycyjnym fortepianem zapewniała akompaniamenty do utworów.

Ten trzygodzinny koncert zorganizowała Helen Brunner, która studiowała Metodę Suzuki u samego dra Shinichi Suzuki i jest uznanym autorytetem w Anglii, jak i na świecie. Galę prowadziła dziennikarka BBC Clemency Burton-Hill, która sama będąc od 2 roku życia uczniem suzuki u p. Helen Brunner, a potem studentką samego Yehudi Menuhina, dołączyła do grupy skrzypków nawet w najtrudniejszych utworach.

Było to wielkie przeżycie dla zgromadzonej ośmiotysięcznej widowni, w tym rodziców i nauczycieli podziwiać tak młodych muzyków, którzy nawet bez zapowiedzi poszczególnych pozycji programowych świetnie wykonywali kolejne utwory, pod dyrekcją wielu czołowych muzyków, a zarazem nauczycieli uczących Metodą Suzuki.

Filmy


 

Koncert w Royal Albert Hall w Londynie 27.03.2016

Ubiór na koncert:

biała bluzka + czarne spodnie lub spódnica minimum do kolan, eleganckie buty (czarne)

Playtogethers w Royal College of Music w Londynie 26.03.2016

Ubiór na koncert:

kolorowy T-shirt z logo imprezy