Koncert w Gdańsku

Posted on 15 kwietnia 2016

Koncert w Gdańsku

Europejska Konferencja Nauczycieli Suzuki w Gdańsku   15-17.04.2016

Koncert dzieci  odbył się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku 15.04.2016 w piątek o godz. 18:30. po oficjalnym otwarciu Konferencji, podczas którego przemowę miała wszystkim znana Jeanne Janssens, która wspominała swoje kontakty z dr Suzukim i lekcje w Matsumoto w Japonii.

Młodzi skrzypkowie z Gdańska, Olsztyna i Oleśnicy wykonali wiązankę utworów, poprowadzonych przez polskich nauczycieli. Dziękuję za piękny występ naszym uczniom: Zuzce, Jance, Justynie i Kamilowi. Ponieważ na Konferencję przyjechali nauczyciele z wielu krajów – w tym nawet z obu Ameryk nie mogło zabraknąć polskich akcentów. Oprócz repertuaru suzukowego usłyszeliśmy brawurowego Oberka Twardowskiego, Poloneza Kilara czy Mazura Popławskiego, a w wykonaniu wiolonczelistek m.in. Hajduka.

Kolejne dwa dni wypełniły wykłady i prezentacje. A w niedzielne przedpołudnie odbył się w Ratuszu Nowomiejskim koncert solowy – wyłącznie z polskim repertuarem, i jak skomentował Koen Rens – współorganizator konferencji „Nigdy do tej pory nie uroniłem łzy podczas Kaprysu Wieniawskiego”.

Europejska Konferencja w Gdańsku.2016-repertuar

Film Fiocco Allegro (Justyna i Zuza na scenie)

Film Veracini Gigue

Film Kilar Polonez