Kolędowanie w Kościele NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy

Posted on 29 grudnia 2014

Kolędowanie w Kościele NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy

Dziś w Kościele NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy zabrzmiały kolędy w na dwa głosy skrzypcowe i wielu śpiewaków. Z nami kolędował cały Kościół. Wystąpiło ponad 40 skrzypków z Muzycznego Zakątka i gościnnie ze Skrzypcowej Krainy w Oławie wraz z p. Magdaleną Michnowicz. Dzieci wykonały 14 kolęd i pastorałek. Ze starszymi kolegami wystąpiły nawet 2-letnie maluchy. Ksiądz Proboszcz Zdzisław Paduch gorąco dziękował dzieciom za tak długi koncert.

Ja również dziękuję dzieciom i ich rodzicom za udział w tym wspaniałym wydarzeniu.

Z kalendarza Muzycznego Zakątka-artykuł

Boży Siewca-gazetka parafialna

Zdjęcia na stronie Parafii


W styczniu, w niedzielę 11, będziemy kolędować o godz.10.00 w Kościele NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy przed Mszą (o 10.30) wraz z naszymi suzukowymi przyjaciółmi z Oławy.

Nasz występ rozpocznie się o godz. 10.00. Zbiórka i strojenie instrumentów bezpośrednio przed występem. Proszę o dyskretne przybywanie o 9.50 (pod koniec Mszy o 9.00) – każdy rozpakowuje się w Kościele  i podchodzi do strojenia zaraz po zakończeniu Mszy – będę stroić skrzypce przy ołtarzu. Nie będzie dodatkowej próby. Proszę zaprosić bliskich i znajomych, i zachęcić ich do śpiewania z nami. Po naszym występie będzie Msza, której początek w przypadku ciepłego przyjęcia widowni może się chwilę opóźnić.

Ubiór elegancki i ciepły – ale gramy bez kurtek (ciepły sweter, marynarka…) – oczywiście tym razem w kozakach. Niestety w Kościele jest dość zimno.

Szykujemy na tą okazję program kolędowy na 2 głosy. Proszę o szczególne zwrócenie uwagi na kolędy ze spisu.

Zajęcia rozpoczynamy 5 stycznia 2014. Zajęcia z 6 stycznia zostały przeniesione na 9 stycznia 2015. Wtedy odbędą się o 17.30 zajęcia grupowe najmłodszej grupy A. Proszę o 100 % obecności na zajęciach grupowych 7 stycznia, bo to będzie nasza jedyna próba. Grupę D zapraszam na wspólną próbę z grupą C na 17.30 – 19.00. Grupa B o normalnej porze.

 

Koncert Kolęd Kościół 2015-program

Zapowiedź Koncertu