Koncerty Nuty w Przestrzeni

Posted on 26 października 2016

Koncerty Nuty w Przestrzeni

Koncert „Jesienne Skrzypce” z cyklu Nuty w przestrzeni ESK Wrocław 2016

To już ostania odsłona edukacyjnych koncertów prezentujących skrzypce w szkołach specjalnych i przedszkolach integracyjnych.
W środę 19 października uczniowie Muzycznego Zakątka wystąpili dla uczniów i przedszkolaków Zespołu Placówek Specjalnych w Oleśnicy.
Dwa dni później z koncertami Jesienna Muzyka odwiedziliśmy dwie placówki we Wrocławiu: Przedszkole Integracyjne nr 125 przy ul. Ścinawskiej oraz SOSW przy ul. Wejherowskiej, a także SOSW w Kątach Wrocławskich.
Tematem tej odsłony była jesień w muzyce, tak ludowej, jak i artystycznej. Dzieci prezentowały utwory nawiązujące do jesiennych zwyczajów i zjawisk. Były w tym również polskie piosenki ludowe, które nasi słuchacze nauczyli się śpiewać.
Dziękuję za udział w koncertach Konstancji, Jagnie, Hani, Ani, Maciejowi, Alexowi, Czarkowi, Kazikowi i Karolowi. Szczególnie dziękuję Teresie, która oprócz gry skrzypcowej zaprezentowała również grę na wiolonczeli oraz Justynie i Kamilowi, którzy wzięli na siebie role prowadzących wykonania zespołowe.

Koncert w Oleśnicy

facebook – relacja ZPS w Oleśnicy

facebook

Koncerty we Wrocławiu i w Kątach Wrocławskich