Koncert Orkiestry Suzuki z Turynu. Prezentacja Metody nauczania Suzuki

Posted on 28 sierpnia 2014

Koncert Orkiestry Suzuki z Turynu. Prezentacja Metody nauczania Suzuki

Nasi uczniowie wzięli dziś udział we wspaniałym Koncercie w Kościele Marii Magdaleny we Wrocławiu w ramach Wratislavii Cantans. Na scenie wystąpiło około 50 młodych skrzypków i wiolonczelistów z Turynu. Mieliśmy okazję również posłyszeć dwie odmiany wiolonczeli: 5-strunową piccolo i 3-strunową basetto. Wspólnie z orkiestrą wystąpiły dwa wrocławskie chóry.
Po koncercie odbyła się Konferencja dla nauczycieli, podczas której Państwo Mosca opowiadali o Metodzie Suzuki, którą uczą w swojej szkole. Wysłuchaliśmy kilkoro turyńskich uczniów, a na samym początku, jako niespodzianka, razem z włoskimi kolegami zagrali nasi oleśniccy i wrocławscy uczniowie.

—————————————————————————

W tegorocznej edycji Festiwalu Wratislavia Cantans będziemy gościć Młodzieżową Orkiestrę Akademii Suzuki Talent Center z Turynu.
Stwarza to niepowtarzalną okazję, by zaprezentować szerokiemu gronu Nauczycieli i Uczniów metodę Suzuki, którą edukowani są członkowie orkiestry. Mamy nadzieję, że prezentacja może być inspiracją dla Nauczycieli poszukujących efektywnych i interesujących metod pracy z coraz młodszymi uczniami rozpoczynającymi edukację muzyczną.
Serdecznie zapraszamy Państwa Nauczycieli i Uczniów na:

PREZENTACJĘ METODY NAUCZANIA SUZUKI

Wydarzenie odbędzie się 13.09.2014 (sobota)
o godzinie 15:30 w Auli Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu, Plac Powstańców Śląskich 12.

Program prezentacji